"Büyük memeliyim ve siyaset yapıyorum, artık alışın" dedi.

Dünya

Brezilya'da dekoltesiyle gündem olan kadın vekil, "Büyük memeliyim ve siyaset yapıyorum, artık alışın" dedi. 

07 Şubat 2019 Perşembe 16:47

Ana Paula'da Silva'nın eyalet meclisinde giydiği kırmızı renkli elbisenin dekoltesinden taşmasıyla, Brezilya siyasetinde gündem oldu. Canının istediği gibi giyinmeye devam edeceğinin restini çeken kadın vekil, tecavüz tehditine varan saldırgan yorumlarda bulunanları dava edeceğini açıkladı. 

2019/02/07/ccc.jpg

Bir kentte iki dönem belediye başkanlığını yaptıktan sonra Ekim'de Santa Catarina eyaleti meclisine seçilen Paulinha, Ocak'ta milletvekili yemini ettiğinden itibaren parlak, renkli, göğüs dekolteli giysiler tercih ediyor. 

Eyalet meclisinin böyle giyinmek için 'Doğru yer olmadığı' eleştirisinde bulunanlara, "Mecliste mesai bitince gece kulübüne dağıtmaya gittiğinden öyle giyiniyor" esprisiyle yanıt verenler de mevcut. Ancak Paulinha'ya 'fahişelerin vekili' demeye getirenler olduğu gibi 'tecavüz' göndermesi yapanlar da var. 

DAVA EDECEK

Tüm saldırgan ve hakaret içeren yorumların kopyalarının avukatları tarafından alındığını belirten Paulinha, en kötü niyetli yorumları yapanları dava edeceğini açıkladı.

Dava edecekleri arasında eyalet polis teşkilatından bir memurun da olduğunu belirten Paulinha, NSC TV'ye "En fazla kırmızının insanların gözünü alacağını ve bunun konuşulacağını sanmıştım. Ama hepsi dekolteye odaklandı. Gelgelelim nasıl giyindiğim sadece beni ilgilendiren bir meseledir" dedi ve "Kadınların memeleri vardır ve benim de büyük memelerim var ve de hep böyleydim. Milletvekili seçilince başka bir kadın haline gelmedim" diyerek devam etti. 

MESAJ VERİLDİ

"Mesaj verilmiştir. Kadınlar siyasetin içinde ve toplum da buna alışmak zorunda" diye rest çeken Paulinha, "Meclisin tartışması gereken çok daha önemli konular var" diye noktayı koydu.

2019/02/07/dd_2.jpg