Kadın çalışanlara pozitif ayrımcılık yapacağım

Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Başta kendi bakanlığım olmak üzere kadın çalışanlara pozitif ayrımcılık yapacağım" açıklamasında bulundu.

15 Mart 2019 Cuma 02:05

İstanbul'da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar Ödül Töreni'nde konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kadına karşı şiddet, kadına karşı cinsiyet adaletsizliği, cinsiyetçilik başta olmak üzere ne kadar sorun varsa hepsinin çözümünün aslında Türk kültüründe olduğunu söyledi.

Kadının, toplumun en temel parçası olan ailenin mimarı olduğunu belirten Bakan Albayrak, "Ayağının altına cennet serilen annedir. Sözü hakanlarla bir tutulanlardır. Kurtuluş Savaşı'nda bu ülkeyi savunan kahramanlardır Türk kadını. Tıpkı 15 Temmuz'da olduğu gibi söz konusu vatan olduğunda tankların ve silahların önüne dimdik dikilenlerdir." dedi.

Başta kendi bakanlığı olmak üzere kadın çalışanlara pozitif ayrımcılık yapacağını söyleyen Albayrak, "Saçlarının teli için dünyayı vereceğimiz çocuklarımızı kadınlarımıza emanet ederken, şirketlerinizdeki hangi pozisyonu kadınlara vermekten çekiniyorsunuz? Kadın eli değmeyen iş zerafetten nasibini almamıştır. En ağır emanetleri hakkıyla taşıyan kadınlarımıza erkekler olarak bakışımızı değiştirelim." diye konuştu.

X