Business Class'ta yolculuk, lüks otelde konaklama

ÇANTADA UYUŞTURUCU

Gündem

İstanbul'dan Adana'ya Business Class'ta yolculuk eden 2 kişinin valizinden 1 kilo 100 gram uyuşturucu madde bulundu.

14 Mart 2019 Perşembe 10:39

Business Class bölümde uçarak İstanbul'dan Adana'ya gelen lüks bir otelde konaklayan Kaya O. ve Tugay T.'nin valizindeki hibrit esrar olarak bilinen 1 kilo 100 gram skunk maddesi narkotik köpeği Coco sayesinde bulundu.

2019/03/14/sds_5.jpg

COCO YAKALADI

Emekli oldukları öğrenilen Kaya O. ve Tugay T. 2 gün boyunca Adana'da gezip kebap yedikten sonra yeniden Business Class sınıfından bilet alarak İstanbul'a dönmek üzere Adana Havalimanı'na geldi. Kargo için valizlerini teslim eden şahıslar, Business Class yolculara ayrılan özel dinlenme salonuna geçerek uçuş saatini beklemeye başladı. Ellerindeki istihbaratı değerlendiren Adana Narkotik Şube'ye bağlı ekipler Narkotik köpeği Coco ile birlikte valizleri kontrol etti. Ekipler, Coco'nun Business Class etiketli Kaya O'ya ait valize yoğun tepki vermesiyle valizi açtı. Valizde, gizli bir bölmeye yerleştirilen ve kokmaması için vakumlanan 1 kilo 100 gram ağırlığındaki skunk maddesini bulundu.

2019/03/14/dsd.jpg

GÖZALTINA ALINDILAR

Bunun üzerine CIP salonuna geçen ekipler, burada valizin sahibi Kaya O. ve arkadaşı Tugay T'yi gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Emniyetteki ifadelerinde uyuşturucuyu satmak amacıyla değil içmek amacıyla aldıklarını söyledikleri belirtilen zanlılar, sorguları tamamlanarak sağlık kontrolününe, ardından da adliyeye sevk edildiler.

2019/03/14/dsds.jpg

SKUNK MADDESİ NEDİR?

Skunk maddesi, hibrit esrar olarak da biliniyor. Genetiğiyle oynanmış bu esrar olarak ifade edilen skunk, esrardan çok daha güçlü olmakla birlikte beyin ölümünü oldukça hızlı gerçekleştiriyor.

X