Akşener Denizli'de çok ciddi bir yanlış yaptı

BUNLAR 'DÖRTLÜ ÇETE'

Gündem

31 Mart yerel seçimleri öncesi canlı yayında soruları yanıtlamaya devam eden Erdoğan, açıklamalarda bulundu.

14 Mart 2019 Perşembe 23:05

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Habertürk, Show TV, Bloomberg HT ortak canlı yayınında soruları yanıtladı.

Cumhurbaşkanılğı hükümet sisteminin hemen etkisinin görülemeyeceğini zamanla olacağını belirterek, "Gazi Mustafa Kemal, başkanlık sistemiyle yönetmiştir ama bunu kimse dillendirmiyor" dedi.

Anketlere yönelik eleştirisini sürdüren Erdoğan, "Meydanlarda halkımın teveccühünü çok çok iyi görüyorum" diye konuştu.

2019/03/14/cumhurbaskani-erdogan-nikah-sahidi-oldu.jpg

Cumhur İttifakı'nın ortak miting yapacağını söyleyen Erdoğan, "Ankara, İstanbul, İzmir mitinglerini yapacağız, Sayın Bahçeli ile Cumhur İttifakı'nın iki tarafı olarak oralarda birlikte olacağız" diye konuştu. 

'TERÖRİST' TARTIŞMASI

Meral Akşener'e sert çıkışta bulunan Erdoğan, "Ben hiçbir siyasi partiye oy verene 'terörist' ifadesini kullanmadım. Siyasetin bu kadar acemisi değilim. Ben hepsinden tecrübeliyim. Akşener Denizli'de 'Cumhurbaşkanı'nın terörist dediği Denizliler nasılsınız' dedi. Aynısını Aydın'da dedi ben buna tahammül etmem, edemem. Akşener Denizli'de ve Aydın'da çok ciddi bir yanlış yaptı." ifadelerini kullandı.

TAKSİM'DE EZAN ISLIKLAMA İDDİASI

Taksim'deki ezan ıslıklama iddialarına ilişkin değerlendirmede bulunan Erdoğan, "Mart'ta seçimler öncesinde kadınların arkasına saklanarak adeta siyasi bir kumpanya düzenlemeye kalktılar ve bu özgürlük değil, biz buna tabii ki dedik ki 'Asla müsaade etmeyiz ve etmeyeceğiz.' Eğer siz bir yerde bu işi açık tutarsanız, ondan sonra da bunun önüne geçemezsiniz." diye konuştu.

29 EKİM'DE FAZIL SAY KONSERİ

Fazıl Say Bey ile davet önemli olduğunu söyleyen Erdoğan, birçok şeyler de yıldırmaya yönelik sözlerin söylendiğini ama kendisinin arkadaşlarına gideceğini söyledi. Erdoğan ayrıca Külliyed'deki kültür merkezinde 29 Ekim için Fazıl Say'dan özel beste istediklerini kendisininin 29 Ekim'de sunum yapacağını söyledi.

X