Erdoğan Millet İttifakı'na yeni isim koydu

BUKALEMUN İTTİFAKI

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara Yenimahalle'de konuştu. Millet İttifakı'nı bukalemuna benzetti: Doğu'da bölücüler, Batı'da Atatürkçüler.

14 Mart 2019 Perşembe 17:54

Erdoğan seçim mitinglerini Ankara Yenimahalle'de sürdürdü. 'Artık ben de Yenimahalleli'yim' dedi. 24 Haziran'daki desteklerinden dolayı teşekkür etti. Erdoğan şunları söyledi:

17 yıldır olduğu gibi size yine mahçup olmayacağız. 31 Mart'ta desteğinizi istiyorum. Mehmet Özhaseki'yi anlatmayı gerek görmüyorum. Belediyecilikte sembol bir isim. Kayseri'yi yönetti. Tecrübesi nedeniyle Çevre ve Şehircilik Bakanı yaptık. Çukur, kanal açıldığı Güneydoğu'da Özhaseki büyük bir mücadele verdi. Oraların altını elden geçirdi. O binalar kentsel dönüşümle yıkıldı.

KENDİSİ GİBİ BİRİNİ BULDU

Ankara'ya tecrübe yakışır. Peki muhalefet ne yaptı? Tencere yuvarlanır, kapağını bulur. Bay Kemal de gitti büyükşehirde tam kendisi gibi birini buldu. 9 yılda 9 seçim kaybeden Kılıçdaroğlu, kendisi gibi sürekli kaybeden birini aday yaptı. İki kez sandıkta yenildi. Geçmişte belediye başkanlığı ilçede yüzde 10'u zor alan birini aday gösterdi.

İstifa edip alangirli işlere bulaşan birini aday yaptı. Bölücü örgütün siyasi uzantılarını da kollarının altına aldı. Doğu'da bölücü, Batı'da Atatürkçü ittifakı oluşturdular. CHP'nin başındaki zat Ankara'da bozkurt işaretiyle dolaşıyor. Yanındaki hanımefendi de sürekli vatan millet edebiyatı yapıyor. HDP'nin kendilerine niçin destek verdiğini kimseye söylemiyorlar. HDP niye Ankara'da aday çıkarmadı? Her şekle giren bukalemun ittifakı.

4'LÜ ÇETEYE GEREKEN DERSİ VERMEYECEK MİYİZ?

Ezan düşmanlarını savundukları kadar Türkiye'nin toprak bütünlüğünü savunmuyorlar. Kandil'de bunların inlerine girdik. 4'lü çeteye 31 Mart'ta gereken dersi vermeyecek miyiz? Bu kardeşiniz 4.5 yıl daha ülkenin başında mı? Bu seçim bir yerel seçimdir. Cumhurbaşkanı olarak bu kardeşiniz görevde. Devletin bütün imkanlarıyla Ankara'da el ele vereceğiz. Cumhurbaşkanı, büyükşehir, Yenimahalle el ele verip Ankara'yı ayağa kaldırmamız lazım. Bugüne kadar Ankara'yı biz yönettik. Devam inşallah. 

Bugüne kadar Bay Kemal'in yaşanan bu rezaletlere ilişkin tek bir sözünü duydunuz mu? Ama her gün televizyondalar. Her seçim mitinginde bize saydırıyorlar. Türkiye'nin toprak bütünlüğüne ilişkin bir cümle kuramıyorlar. Böyle bir muhalefet olur mu? 31 Mart'ta bunlara bir ders vermek gerekmez mi? 31 Mart'ta Bukalemun İttifakı'nı sandığa gömmek gerekmez mi? Siyasetten emekli etmek gerekmez mi?

 

X