EYT'lilere Maltepe mitingi için izin çıktı

17 MART 12:00

Gündem

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) 17 Mart'ta İstanbul Maltepe'de buluşuyor. Hedef bir milyon kişi. Seçimden önce son kez seslerini duyuracaklar.

14 Mart 2019 Perşembe 16:26

Emekli olmak için gereken prim sayısını doldurmalarına rağmen yaşa takılan yüzbinlerce kişi hükümetten bu yönde bir düzenleme bekliyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma çatısı altında 41 şehirde örgütlenen EYT'liler Ankara ve İstanbul'da çeşitli toplantılar düzenlemişti.

VALİLİK'TEN 17 MART SAAT 12 İÇİN İZİN ÇIKTI

Şimdi o toplantıların en büyüğü geliyor. 17 Mart'ta İstanbul Maltepe'de miting düzenlemek isteyen EYT'lilere Valilik'ten 'olur' kararı çıktı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyesi Serpil Şahin, Sadece Haber'e yaptığı açıklamada hedeflerinin bir milyon kişi olduğunu söylemişti.

100-200  BİNİ HEMEN EMEKLİ OLABİLİR

Şahin emeklilikte yaşa takılanların durumuyla ilgili şu bilgileri paylaşmıştı: Derneğimizin elindeki verilere göre şu anda 3 mlilyon EYT'li var. ancak yasa çıkarsa hemen emekli olacak kişi sayısı 100-200 bin civarında. Bunları çoğu işsiz. Geri kalan 2 milyon 800 bin kişi ise ya devlette ya da özel sektörde çalışıyor. Ya da kendi işleri var. Ve çoğu hemen emekli olmaktan yana değil.

X