Kartal'daki çöken binada ölenlerin sayısı 17'ye yükseldi

Gündem

İçişleri Bakanı Soylu, çöken binada yaşamını yitirenlerin sayısının 17'ye yükseldiğini açıkladı.

09 Şubat 2019 Cumartesi 13:26

Bölgede incelemelerde bulunanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çöken binada yaşamını yitirenlerin sayısının 17'ye yükseldiğini açıkladı.

SAĞLIK BAKANI 15 OLARAK AÇIKLAMIŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kartal'da bina çökmesi sonucu yaralanan vatandaşları hastanede ziyaret etti.

Kartal'daki çöken binada ölenlerin sayısının 15'e yükseldiğini ve 7 kişinin yoğun bakımda olduğunu belirten Bakan Koca, enkazdan kurtarılan Mert Aydın ile Azra Havva Tekgöz'ün durumlarının orta ile kötü arasında olduğunu söyledi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kartal'da çöken binada yaralanan vatandaşları teravi gördükleri Kartal Lütfi Kırdar Eğitim Araştırma Hastanesinde ziyaret etti.

Bakan Koca, 14 yaralı vatandaştan birinin taburcu olduğunu söyleyerek, “Olayda hayatını kaybedenlerin sayısı 15'e yükseldi. 7 kişi yoğun bakımlarımızda, 6 kişi de servislerimizde takip ediliyor. 19 yaşındaki Mert Aydın, yoğun bakımda takip ediliyor. Durumu orta ile kötü arası görülüyor. Yoğun bakımda takip edilen Mert'e yapılan müdahale 15.25’te bitti. Kendisinin ziyaret ettik. Genel durumu şimdilik yakın takip gerektiren bir durumda solunum cihazına bağlı olarak devam ediyor. Solunum cihazına bağlı olarak devam ediyor. Azra Havva'nın acil yoğun bakımda tedavisi devam ediyor. Durumu orta ile kötü arasında kabul edildi. Sağ ayağında ciddi sorun var" dedi. 

Kartal'da çöken binada ölü sayısı 15'e yükselirken, Şevval Yılmaz'ın cansız bedeni enkaz altında çıkarıldı. Yılmaz'ın hemşirelik öğrencisi olduğu öğrenildi.

 2019/02/08/tt_1.jpg