Kredi risk durumu artık e-Devlet'ten ücretsiz

RİSKİNİZİ ÖĞRENİN

Gündem

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu yarından itibaren e-Devlet üzerinden ücretsiz olarak öğrenilecek.

14 Mart 2019 Perşembe 15:34

Fuat Oktay, Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu'nun yarından itibaren ücretsiz olarak e-Devlet üzerinden görülebileceğini açıkladı. 

RİSK MERKEZİ RAPORUNA ÜCRETSİZ OLARAK ULAŞMAK MÜMKÜN OLACAK

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, e-Devlet'te gelinen son noktayı değerlendirdiği toplantıda, bürokrasiyi azaltarak vatandaşın hayatını kolaylaştırmak üzere, yeni hizmetleri e-Devlet'e entegre etme çalışmalarının gerçekleştirildiğini ifade etti. E-Devlet'e bankacılık ve finans alanında yeni bir hizmetin getirildiğini vurgulayan Oktay, Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu'nun yarın itibariyle e-Devlet üzerinden hiçbir ücret ödemeden temin edileceğini söyledi.

AYDA BİR DEFAYA MAHSUS OLACAK

Bugüne kadar belli bir ücret karşılığı alınan bu hizmetin, yarından itibaren kişi başı ayda bir defaya mahsus olmak üzere ücretsiz olarak sağlanabileceğini vurguladı. Bu hizmet vatandaşa bireysel ve ticari özellikli kredi kartı limitini, ödenmemiş olan faiz ve komisyon bilgilerini, vadelerine göre borç bilgilerini ücretsiz olarak öğrenme imkanı sağlayacak. Sorgulama gerçekleştiren vatandaş, tüm borçlarını ve ödenmemiş faizlerini toplam tutar şeklinde görebilecek. Ayrıca son 10 yıl içinde yasal takibe girmiş tüm borçları da öğrenebilecek. 

X