Bahçeli, Aksaray'da CHP liderine yüklendi

SİYASİ KOMADA

Gündem

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Aksaray'da vatandaşa seslendi.

14 Mart 2019 Perşembe 18:01

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Başkanı Devlet Bahçeli Aksaray mitinginde halka hitap etti.

Aksaray'ın Cumhur İttifakı'na destek vermesini isteyen Bahçeli, sözlerine 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlayarak başladı.

Zillete dur diyenlerin Aksaray meydanında toplandığını ifade eden Bahçeli, Aksaray'ın Cumhur İttifakı'nın içinde olmadığını ancak bunun hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini söyledi. AK Partililer ile "Biriz, beraberiz, aynı ittifakın eşit ve onurlu mensuplarıyız" şeklinde konuştu.

"AK PARTİ İLE BİRBİRİMİZE HÜRMETİ GÖZARDI ETMEYECEĞİZ"

Üsluba ve sözlere azami dikkat ve nezaket gösterilmesini isteyen Bahçeli, "AK Parti ile Aksaray'da ittifak yapmasak da birbirimize hürmeti gözardı etmeyeceğiz." dedi.

"CHP'YE OY VERENLER PKK'LILARA MAHKUM EDİLEMEZ"

Cumhur İttifakı'na bir çekememezlik olduğunu savunan Bahçeli, CHP Bartın milletvekili'nin PKK'lılara kardeşim ifadesini kullandığını hatırlatarak Kılıçdaroğlu için "Bunu örtmek için kırk dereden su getiriyor." ifadelerini kullandı. CHP rotayı iyice şaşırdığını ve tarihsel çizgisinden çok tehlikeli bir şekilde koptuğunu söyleyen Bahçeli, "Silivri'de bir HDP'li CHP'yi destekleyeceğiz diyor. Bunlar aklını oynatmış. CHP'ye oy veren kardeşlerim PKK'lılara mahkum edilemez." açıklamasında bulundu.

"KILIÇDAROĞLU, BİZE MİLLİYETÇİLİK ANLATMASIN"

Kılıçdaroğlu'nun Sakarya'daki Tank Palet Fabrikası üzerinden yaptığı siyaseti için "Yalan inşa etmesin, bize milliyetçilik anlatmasın." diyen Bahçeli; "Kılıçdaroğlu kim oluyor da bize milliyetçilik ahkamı kesiyor? Kimliksiz ağızlardan milliyetçilik nasıl çıkıyor? Bu cüreti nereden alıyor? Kılıçdaroğlu'nun ya aklıyla zoru vardır ya da girdiği siyasi komadan çıkamamıştır." sözlerini kullandı.

X