Termometreler eksi 18'i gösterdi

su atıp buz tuttu

Gündem

Sivas’ta dün akşam saatlerinde hava sıcaklığı eksi 18 derecelere kadar gerilerken havaya serpilen sıcak su yere bu taneleri olarak düştü.

10 Ocak 2019 Perşembe 14:23

Sivas’ta günlerdir etkisini sürdüren soğuk hava gece yarısı eksi 18 dereceye düştü. Hayat adeta buz kesti. Saçaklarda buz sarkıtları oluştu. Bazı gençler donduran soğuğa aldırış etmeden, donan kaldırım taşlarının üzerinde kızakla kayarak eğlendi. Otomobillerin camları buz tuttu. Soğuk havanın ne kadar etkili olduğunu göstermek isteyen vatandaşlar havaya sıcak su serperek test etti. Havaya serpilen suyun yere buz tanecikleri olarak düştüğü gözlemlendi. 

#Sivas’ta dün akşam saatlerinde hava sıcaklığı eksi 18 derecelere kadar gerilerken havaya serpilen sıcak su yere bu taneleri olarak düştü. pic.twitter.com/Jwzk3skVhf

— Sadece Haber (@sadecehabercom) 10 Ocak 2019

 

Volkan Kaplan isimli genç internette daha önce bu tür videoları izlediğini belirterek, "Hava şuan eksi 18 derece. Bu su deneyini biz daha önce internetten görmüştük. Bizde denemek istedik. Su kaynattık, geldik. Gerçekten de güzel oldu, Kristalleşti. Hava gerçekten soğuk, üşüyoruz." dedi.

X