Ukrayna'da öldürülen Buket Yıldız gözyaşlarıyla uğurlandı

YILDIZIMIZ SÖNDÜ

Gündem

Ukrayna'da öldürülen Buket Yıldız, Hatay'da gözyaşlarıyla uğurlandı. Buket'in cenazesini kadınlar taşıdı. Yakınları mezarında gözyaşlarına boğuldu

11 Ocak 2019 Cuma 14:29

Ukrayna'nın Harkov şehrinde yaşadıkları evde öldürülen iki üniversite öğrencisinden Buket Yıldız'ın cenazesi, memleketi Hatay'da defnedildi.

Samandağ Devlet Hastanesi morgundan alınan tıp fakültesi öğrencisi Yıldız'ın cenazesi, Kurtdere Mahallesi'ndeki dedesinin evine götürüldü.

2019/01/11/buket-yildiz.jpg

Burada helallik alınmasının ardından Samandağ Asri Mezarlığı'na getirilen Yıldız'ın gelinlik sarılan tabutu, kadınların omzunda musalla taşına konuldu. 

Kılınan cenaze namazının ardından Yıldız'ın cenazesi toprağa verildi.

Bazı kadınlar, kadın cinayetlerine tepki göstererek slogan attı.

2019/01/11/buket-yildiz_1.jpg

Cenazeye, Yıldız'ın yakınlarının yanı sıra Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, HDP Adana Milletvekili Tulay Hatımoğulları Oruç ile çok sayıda vatandaş katıldı.

2019/01/11/buket-yildiz_3.jpg

ACILI BABA; İNŞALLAH SON BULUR

Taziyeleri kabul eden baba Levent Yıldız, mezarlıkta gazetecilere yaptığı açıklamada, acılı bir baba olduğunu söyledi.

2019/01/11/buket-yildiz_2.jpg

Kadın cinayetlerine dikkati çeken Yıldız, "Eskiden de vardı ama bu kadar üzerine düşülmüyordu. 'Kadınların ayaklarının altında cennet' dediğimiz halde nedense o cenneti almaya çalışıyoruz. İnşallah bunlar son olur, olaylar azalır, yok olur. Bu canilere de en büyük cezalar gelir." ifadesini kullandı.

2019/01/11/buket-yildiz_5.jpg

Yıldız, adli tıptan gelecek raporlarla zanlının ne kadar cani olduğunun daha iyi öğrenileceğini kaydetti.

VAHŞİCE KATLEDİLMİŞLERDİ

Ukrayna'nın Harkov şehrinde, Türk vatandaşı üniversite öğrencileri Buket Yıldız (20) ve Zeynep Hüsünbeyi (22) 3 Ocak'ta yaşadıkları evde öldürülmüş halde bulunmuştu. İki öğrenciyi öldürdüğü iddia edilen şüpheli Hüsnü Can Ç'nin 2 Ocak'ta İstanbul'a döndüğü belirlenmiş, şüpheli Kurtköy Mezarlığı'nda saklandığı yerde yakalanmıştı.  

X