Yılmaz Özdil'i gazetesi bile savunmadı; Sözcü'ye kızdı

Yılmaz Özdil'i gazetesi savunmadı; Sözcü'ye kızdı

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "faşistliğin dik alası" sözleriyle eleştirdiği Yılmaz Özdil'e kendi gazetesi Sözcü de sahip çıkmadı. Özdil ateş püskürdü.

10 Ocak 2019 Perşembe 14:24

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmada Sözcü yazarı Yazarı Yılmaz Özdil'in "Samimiyetle söylüyorum, bu sözlerimde en ufak bir kinaye yoktur, Tayyip Erdoğan bir tane bira içmiş olsaydı, bugün çok daha iyi bir Türkiye olurdu" sözlerine sert tepki gösterdi. 

Yılmaz Özdil, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine yönelik sert eleştirilerine "Bir bira" başlığıyla kaleme aldığı köşe yazısında yanıt verdi. Söz konusu ifadesi nedeniyle birkaç gündür sosyal medyadsa linç edildiğini vurgulayarak gazetesi Sözcü'ye de tepki gösterdi.

KENDİ GAZETEM KILINI KIPIRDATMADI 

Özdil "Kendi gazetem Sözcü bunlarla alakalı tek kelime yazmadı. Tam sayfa medya köşesi olmasına rağmen çıt çıkarmadı. Dünyada hangi gazete, o ülkenin cumhurbaşkanı tarafından kendi yazarına 'faşistin dik alası' denilmesini haber yapmaz?" diye yazan Özdil, şöyle devam etti:

"Hangi demokrat ülkede, hangi gazete kendi yazarına yönelik iktidar medyası saldırısına sessiz kalır? Kendi gazetemizi, yazarlarımızı, çalışanlarımızı savunmak için hayatımızı ortaya koyuyoruz, kendi gazetemiz bizim için lütfedip kılını bile kıpırdatmıyor… Çivi yazısı öğrenip kil tabletlere mi yazsam?"

 

X