Orman'dan tartışmaları ateşleyecek açıklama:

'Bildirinin arkasındayız'

Spor

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Fikret Orman, 17 takımın Galatasaray’ı karşısına alarak yaptığı açıklamanın oy birliğiyle arkasında olduklarını söyledi.

06 Aralık 2018 Perşembe 17:31

Gerçekleştirilen Kulüpler Birliği toplantısının ardından açıklama yapan Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Fikret Orman, Galatasaray ve hakemlerle ilgili olarak kaleme alınan ve 17 kulübün imzaladığı bildirinin hala oy birliği ile arkalarında olduklarını açıkladı. 

“EN BÜYÜK YANLIŞIMIZ GALATASARAY’A HABER VERMEMİZDİR” 

 

"Kulüpler birlik içindedir. Amacımız kimseyi karşımıza almak değil, yapılan yanlışı düzeltmektir. Kulüpler Birliği olarak yaptığımız en büyük yanlış, bildiriden önce Mustafa Cengiz'e haber vermememizdir. Galatasaray'ın katılmaması büyütülecek bir olay değil. Bir sonrakine katılırlar. Kulüpler bildirinin oy birliği ile arkasındadır. Açıklamamız sarihtir. Her maçtan sonra hakemi kamuoyu önünde cezalandırırsak hakemliğe büyük zarar veririz. Hakemleri cezalandırmak kamuoyu önünde olmaz. Aynı teamüllerle devam edilmeli."

Bu arada Galatasaray Kulübü bugün gerçekleştirilen Kulüpler Birliği toplantısına katılmadı.

NE OLMUŞTU?

Kulüpler Birliği, bir bildiri yayımlayarak, tartışılan Galatasaray - Atiker Konyaspor maçının hakemi Hüseyin Göçek ve VAR hakemi Halis Özkahya hakkındaki kararın derhal geri çekilmesini talep etti.

MHK, maçta Galatasaray aleyhine verilen penaltıdaki kararlarını yetersiz bulduğu Göçek ve Özkahya'nın maçlardan süresiz uzaklaştırıldığını duyurmuştu.

Galatasaray Kulübü, karara tepki göstererek bu metnin geri alınmaması ya da değiştirilmemesi halinde toplantılara katılmayacaklarını açıklamıştı.