Çorlu tren kazasında kızını kaybeden babadan feryat

ARTIK YETER

Yaşam

8 Temmuz'da Çorlu'da gerçekleşen ve 25 kişinin hayatını kaybettiği 340 kişinin yaralandığı tren kazasında ölenlerin eşyaları ailelerine eksik verildi.

11 Şubat 2019 Pazartesi 15:20

Uzunköprü-Halkalı seferini yapan yolcu treni, pazar günü saat 17.20 sıralarında Çorlu-Muratlı arasında Sarılar köyü yakınlarında kaza yaptı. 6 vagonlu trenin 5 vagonunun devrilmesi sonucunda 25 kişinin hayatını kaybettiği, 318 kişinin yaralandığı açıklandı. İhmal şüphesinin büyük olduğu kazaya dair çok sayıda soru yanıtlanmayı bekliyor.Tren kazasında hayatını kaybedenlerin yakınları adalet aramaya ve seslerini duyurmaya çalışıyor.

2019/02/11/v4.jpg

KIZININ AYAKKABISINI İSTİYOR

Tren kazasında kızı Sena Köse'yi kaybeden acılı baba sosyal medyadan feryat etti.Kızının geri kalan eşyalarını jandarmadan almaya giden baba Gürkan Köse kızının eşyalarını aldıktan sonra eve geldi.Sosyal medyadan karşısına çıkan bir fotoğrafta kızına hediye edilen bir tef ve kızının ayakkabılarının olduğu fotoğrafı gördü.Kızının eşyaları arasında fotoğrafta görünenlerin olmadığını belirten baba kızının ayakkabılarını istiyor.

Çocuğumuzu geri veremiyorsunuz. Sevdiklerimizi döndüremiyorsunuz. Eşyalarına da ölümlerine de sahip çıkmıyorsunuz. Koltuklarınızdan zaten inmiyorsunuz! Acının dili ortaktır. Ondan da anlamıyorsunuz.. Hangi dilde konuşmalı sizlerle? Gerçekten bilmiyoruz..@TCDDemiryollari https://t.co/O7D59Lkim3

— Misra Oz Sel (@misra_oz) 10 Şubat 2019  

‘çorlu ihmal treni’ aileleri sadece adalet mücadelesi vermiyorlar. büyük bir gaddarlık ve hoyratlıkla da karşı karşıyalar. evladından geride kalanların peşine düşmek zorunda kalan bir baba. ve onun yazdıkları https://t.co/ymEk4ZKMjW

— mustafahos (@mustafahos) 10 Şubat 2019